KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13767489

nr 1376 7489

Else Hermansson

(1900-1997), Sverige

Oljemålning, Vattendrag. Signerad. Olja på pannå, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 59x52 cm

Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 1 februari 2021
kl 18:43:01

1/2 09:17:35 1      Vinnande bud

Else Hermansson

Läs mer om Else Hermansson